Ten Mile Run Results - Government Agency Teams

Credit Union Cherry Blossom 10 Mile Road Race
Washington, DC      April
2, 2006

Government Agency Teams 
(Score Top 3)
(two men + one woman -or- one man + two women)
Times and runners in "()" did not count in scoring due to male:female scoring requirements.

 

   1.  NAVY RUNNING TEAM DC/MWR #1             
            59:11 1:00:37 1:12:26 = 3:12:14
         Gregory Holden M, Benjamin Waite M, Danielle Lloyd F
   2.  11TH WING A                             
            59:37 1:09:01 1:14:16 = 3:22:54
         Andrew Klemas M, Tony Dant M, Kimberly Robinson F
   3.  NAVY RUNNING TEAM DC/MWR #2             
          1:02:02 1:05:00 1:18:13 = 3:25:15
         Dean Casey Gebhardt M, Don Cline M, Sarah Self-Kyler F
   4.  DOE INTELLI-GENTS                       
            59:41 1:14:06 1:24:20 = 3:38:07
         Ronald Nelson M, Tracy Wilson M, Melissa Klembara F
   5.  11TH WING B                             
          1:11:08 1:12:04 1:17:48 = 3:41:00
         Frank Faykes M, Paul Sandy M, Andrea Miller F
   6.  RENEWABLE RENEGADES                     
          1:08:17 1:09:25 1:30:47 = 3:48:29
         Craig Cornelius M, Tommy Rueckert M, Alison Delcore F
   7.  NAVY RUNNING TEAM DC/MWR #3             
          1:12:36 1:14:50 1:23:06 (1:23:33) = 3:50:32
         Michael Ward M, John Slattery M, Jessica Hudson F, Carolyn Spencer F
   8.  NAVY RUNNING TEAM DC/MWR #4             
          1:09:53 1:17:30 1:24:04 (1:40:22) = 3:51:27
         Scott Johnson M, Terence McKnight M, Virginia Sullivan F, Jaime Luke F
   9.  REGULATORS                              
          1:15:55 1:16:06 1:31:14 (1:57:39) (1:57:40) = 4:03:15
         Scott Hunt M, John Ianno M, Regina Metz F, Kathleen Heagney F, Holly
         Herman F
  10.  MARINE BARRACKS RUN TEAM                
          1:15:48 1:21:14 1:27:49 (1:30:24) = 4:04:51
         Robert Kruger M, William Kanteres M, Amanda Simmons F, Josue Santoyo M
  11.  NETHERLANDS-I                           
          1:20:23 1:21:32 1:34:07 = 4:16:02
         Andreas Heiting M, Jellie Van Eenennaam F, Hans Van Der Louw M
  12.  GIDDY UP!                               
          1:24:37 1:25:04 1:27:39 = 4:17:20
         Ryan Krabill M, James Glueck M, Dana Johnson F
  13.  STREAM TEAM                             
          1:20:48 1:20:54 1:40:21 = 4:22:03
         Clay Sellers M, Joe Sterbis M, Inger Rosner F
  14.  NETHERLANDS-II                          
          1:20:42 1:31:14 1:33:30 = 4:25:26
         Peter Potman M, Elizabeth Oudt F, Simon Van Der Burg M
  15.  CANADIAN EMBASSY "EH" TEAM 7            
          1:18:53 1:27:12 1:40:46 = 4:26:51
         Andrew Shisko M, Troy White M, Pamela Vohey F
  16.  LITIGATE & RUN                          
          1:08:52 1:33:51 1:47:20 (1:54:40) = 4:30:03
         Art Kirkpatrick M, Carey Merrill F, Martin Mitchell M, Charles
         Musselman M
  17.  HOUSE OF SWEDEN                         
          1:25:58 1:31:20 1:33:48 (1:44:03) (2:05:52) = 4:31:06
         Lisa Svensson F, Bo Wallander M, David Lorentsson M, Philip Loef M,
         David Berglund M
  18.  WRAIR RUNNERS TEAM #1                   
          1:23:00 1:26:32 1:42:47 = 4:32:19
         Jeff Diffenderfer M, Edwin Kamau M, Mara Deitrick F
  19.  CANADIAN EMBASSY "EH" TEAM 1            
          1:20:04 1:33:14 1:39:51 = 4:33:09
         Michel Caron M, Sylvain Berthiaume M, Eva Berriman F
  20.  CANADIAN EMBASSY "EH" TEAM 4            
          1:25:04 1:29:25 1:39:28 = 4:33:57
         Bruce Levy M, Edward MacKay M, Trish Loomis F
  21.  NETHERLANDS-III                         
          1:20:52 1:34:27 1:41:16 (1:41:16) = 4:36:35
         Jaco Verschoor M, Edmond Schultz M, Barbara Staals F, Maarten Willems
         M
  22.  CANADIAN EMBASSY "EH" TEAM 5            
          1:25:23 1:33:14 1:38:02 (1:49:36) = 4:36:39
         Leslie Reissner M, Yannick Mondy F, Richard Giguere M, Birgit
         Matthiesen F
  23.  LOW & SLOW                              
          1:28:50 1:33:21 1:36:54 (1:41:19) (1:46:01) = 4:39:05
         John O'Callaghan M, Sarah Grossi F, Kristin Poland F, Dennis Grossi M,
         Erin Gormley F
  24.  AIR FORCE JAG TEAM ONE                  
          1:24:42 1:45:37 1:47:40 = 4:57:59
         Kenneth Henkel M, Hilde Perlstein F, Kathleen Hartman F
  25.  WRAIR RUNNERS TEAM II                   
          1:25:17 1:48:23 1:50:53 = 5:04:33
         Don Huddler M, Tiffany Heady F, Keith Sharrow M
[Top]