Credit Union Cherry Blossom 10 Mile Road Race
Washington, DC      April
1, 2007

Government Agency Teams 
(Score Top 3)
(two men + one woman -or- one man + two women)
Times and runners in "()" did not count in scoring due to male:female scoring requirements.

   1.  NAVY D.C. RUNNING TEAM                  
          1:03:04 1:10:31 1:10:32 (1:15:48) = 3:24:07
         Michael Kohler M, Danielle Lloyd F, Shannon Kohler F, Terence McKnight
         M
   2.  AHRC PATRIOTS RED                       
          1:02:32 1:03:44 1:18:41 = 3:24:57
         Bill Taylor M, Shaun Khalfan M, Michelle Ripka F
   3.  11 WING B                               
          1:03:19 1:06:08 1:16:17 = 3:25:44
         Paul Sandy M, Paul Pelletier M, Andrea Miller F
   4.  THE ENERGY ANTS                         
          1:06:44 1:09:45 1:27:36 (1:46:21) = 3:44:05
         William Gifford M, Thomas Robinson M, Alison Delcore F, Bob Rova M
   5.  NTSB1                                   
          1:14:13 1:14:13 1:19:40 (1:32:17) (1:45:52) = 3:48:06
         Frank Hilldrup M, Katherine Lenos F, Todd Post M, Tracy Gallo F, Susan
         Edwards F
   6.  TEAM GI                                 
          1:00:26 1:21:43 1:27:44 = 3:49:53
         Andrew Grant M, Thomas Lehrman M, Megan Dieter F
   7.  CANUCKS 1                               
          1:12:52 1:20:29 1:24:52 (1:25:37) (1:30:57) = 3:58:13
         Jeff Tracey M, Michel Caron M, Katie Tolan F, Troy White M, Steve
         Moritsugu M
   8.  USDA PRIME                              
          1:20:40 1:21:19 1:27:50 = 4:09:49
         Ryan Krabill M, Erin White F, James Glueck M
   9.  EMBASSY OF SWEDEN                       
          1:16:26 1:21:04 1:32:21 = 4:09:51
         Lisa Emelia Svensson F, Nils Johansson M, Anna Weslien F
  10.  THE RUNS                                
          1:15:08 1:20:33 1:34:37 = 4:10:18
         Timothy Quast M, John Bassett M, Sunny Jade Yauger F
  11.  AHRC PATRIOTS BLUE                      
          1:13:31 1:16:47 1:41:44 = 4:12:02
         Scott McAnally M, Emory Phlegar M, Gardenia Hull F
  12.  SWOOPED                                 
          1:18:36 1:22:19 1:31:09 = 4:12:04
         Robert Zyla M, Andre Joseph M, Dilia Paredes F
  13.  CANUCKS 2                               
          1:15:09 1:26:53 1:30:56 (1:31:15) = 4:12:58
         Lise Backman F, Jerome Bernier M, Valerie La Traverse F, Richard
         Giguere M
  14.  CANUCKS 3                               
          1:16:45 1:22:30 1:38:15 = 4:17:30
         Jim Brownrigg M, Douglas Martin M, Tara Azimi F
  15.  AHRC PATRIOTS WHITE                     
          1:06:47 1:34:20 1:36:52 = 4:17:59
         Anthony Gibbs M, Sean Byrne M, Charlone Stallworth F
  16.  REYNOLDS RAP                            
          1:17:39 1:23:40 1:37:15 = 4:18:34
         Michael Breslin M, Marc De Angelis M, Tracy Reynolds F
  17.  NTSB2                                   
          1:13:32 1:27:45 1:41:36 = 4:22:53
         Dente Poland M, Catherine Camarca F, Margaret Camarca F
  18.  NCUA                                    
          1:17:42 1:32:52 1:37:35 (1:51:45) = 4:28:09
         Scott Hunt M, Regina Metz F, James Patrick M, Kathleen Heagney F
  19.  FOUR PEOPLE RUNNING                     
          1:30:53 1:41:15 1:42:41 (1:58:50) = 4:54:49
         Megan Fish F, Jackie Hurse F, Robert Slakes M, Patrick Francis M
[Top]